SKEMA 8 – je znakom excelencie.
SKEMA 8  je od firmy CASTELLINI najnovšia a najvyspelejšia stomatologická súprava. Sú v nej zabudované špeciálne nástroje, exkluzívne technológie a unikátne kleslo pre pohodlie pacienta.

Akýkoľvek špecialista od konzervatívneho stomatológa, dentálnej hygieny až po stomatochirurga, sa môžu obrátiť na SKEMU  8 s rôznymi možnosťami pre individuálne nastavenie súpravy, ako napr.:
–  Implantor LED  – ide o bezuhlíkový mikromotor schopný rozsiahlych torzných síl, možnosť výberu operačných módov: RESTORATIVE, ENDODONTIC, IMPLANT.
–  Systém LAEC – maximum účinnosti a klinickej bezpečnosti v endodontických ošetreniach.
–  PIEZOLIGHT – ozk svetelný, možnosť výberu operačných módov: NORMAL, ENDO, PARO.
–  Autosteril – systém dezinfekcie vnútorných častí hadíc,
–  Surgison 2 – exkluzívny násadec pre chirurgiu, možnosť výberu operačných módov: NORMAL, BOOST(BONE I,II,III)

Pohyby kresla: kĺzavé pohyby kresla pozostávajú zo synchronizovaných pohybov pacientského kresla, pokiaľ opierka chrbta klesá, sedacia časť ide dopredu a pomaly sa zdvíha. Pneumatické nastavenie opierky hlavy je štandardom uľahčujúci prácu stomatológa.
Tento systém poskytuje štyri kľúčové výhody:
–  udržuje si konštantnú vzdialenosť medzi operačnou zónou a stomatologickou súpravou,
–  operačná LED lampa kopíruje pohyby kresla čím výrazne pomáha k práci stomatológa,

–  vďaka kĺzavým pohybom kresla ostáva za opierkou chrbta oveľa viac pracovného miesta pre stomatológa,
–  zachováva sa vysoký komfort pre pacienta.

SKEMA  8  sa vyznačuje excelentnou ergonomikou a  manévrovateľnosťou stomatologickej  súpravy aj vďaka synchronizovaným pohybom ktoré optimalizujú pracovné miesto a uľahčuje prácu v každom čase. Pracovné polohy súpravy SKEMA  8 sú vysoko flexibilné. Operačné pole je kompletne zabezpečené ergonomicky na najvyššej úrovni.  Elektricky ovládané pľuvadlo prispieva k pohodlnému ošetreniu pacienta.

PERISTALTICKÁ PUMPA
dodávanie fiziologického roztoku pre 2 nástroje (Implantor LED, Surgison 2)

FULL TOUCH display.
Full Touch je plno dotykový display (5.7”); je vyrobený z tvrdeného skla, môže sa kompletne dezinfikovať – udržiavať v čistote. Display ponúka vynikajúcu odolnosť proti nárazu a poškriabaniu a predovšetkým zaisťuje rýchle a jednoduché ovládanie všetkých funkcii
stomatologickej súpravy.  Plno dotykový display umožňuje stomatológovi nastaviť a uložiť
pracovné parametre pre každý nástroj zvlášť s niekoľkými kliknutiami prsta, čo platí najmä pre Implantor LED mikromotor, ktorý vďaka tomuto novému rozhraniu je schopný všestranných funkcii a veľkého potenciálu v stomatochirurgii, a taktiež uľahčuje prácu aj v ďalších klinických ošetreniach. USB vstup pre uloženie a nahratie vlastných nastavení, prezeranie rtg snímkov.

Viac info v dokumente